O Firmie

Producent preparatów przeciwpieniących i odpieniających oraz innych chemicznych środków pomocniczych dla zastosowań przemysłowych

HISTORIA FIRMY

Początki firmy sięgają roku 1997, kiedy została założona firma pod nazwą Hewis-System – jako spółka cywilna, zmieniając w roku 1999 swoją nazwę na Rowis-System. W 2003 roku firma zmieniła swój status prawny, przekształcając się w spółkę jawną. W tym samym czasie firma wdrożyła udokumentowany System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 (obejmujący badania, produkcję i sprzedaż), który jest co rocznie certyfikowany.

W związku z dynamicznym rozwojem firma zmieniła w 2007 roku swoją siedzibę, przenosząc wydział produkcyjny, magazyny, laboratoria oraz biura pod aktualny adres w Będzinie- Grodziec, gdzie prowadzi działalność do dzisiaj.

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja specjalistycznych preparatów chemicznych o działaniu przeciwpieniącym i odpieniającym aktywnych w środowisku wodnym. Preparaty te przeznaczone są do stosowania w tych procesach chemicznych i fizycznych (a także jako składnik produktów), gdzie tworzenie się piany jest niepożądane. Produkujemy także inne chemiczne środki pomocnicze dla przemysłu chemii budowlanej.

Posiadamy własne laboratorium badawcze wyposażone w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt i urządzenia do prowadzenia prac projektowych nad nowymi produktami oraz dokonywania oceny ich cech użytkowych. Oferowane produkty są rezultatem naszego wieloletniego doświadczenia i stanowią nasze własne oryginalne rozwiązania.

Bazując na tym doświadczeniu oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze możemy gwarantować naszym klientom wysoką i stabilną jakość wyrobów, profesjonalną obsługę, a także pomoc i doradztwo techniczne dostosowane do indywidualnych potrzeb. Co jest też naszą specjalnością.

Mamy pełną świadomość tego, że dalszy rozwój naszej firmy zależy od zadowolenia naszych klientów i zaspokojenie ich potrzeb. Dlatego wdrożyliśmy, utrzymujemy i ciągle doskonalimy certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001. Dzięki temu też z sukcesem pozyskujemy nowych odbiorców. Naszymi klientami jest ponad 200 firm z terenu całej Polski – zarówno dużych jak też małych (rodzinnych) produkujących na rynek lokalny raz na eksport. Ponad 20 % naszych wyrobów eksportujemy na rynki wschodniej i zachodniej Europy oraz na Bliski Wschód.